Auto laweta

Auto laweta pomoc na drodze

W drodze może się wiele wydarzyć. Często drobna usterka może spowodować duży problem. Nie każdy jest urodzonym mechanikiem i poradzi sobie z unieruchomieniem pojazdu na drodze. Bywa, że wymiana żarówki może nas unieruchomić i przerosnąć. W takiej sytuacji przyda się pomoc drogowa. Jeżeli jednak okaże się iż usterki nie da się naprawić na drodze potrzebna będzie auto laweta.

Ile kosztuje auto laweta

Usługi lawetowe nie należą do tanich. Warto wiedzieć iż płacimy za każdy kilometr jaki laweta pokonuje. Bardzo często w cenę wliczony jest również dojazd do klienta oraz kilometry powrotu lawety. Zanim zdecydujemy się na usługi auto lawety dobrze jest je wycenić. Co prawda stojąc na drodze i marząc jedynie o jak najszybszym powrocie do domu, uruchomieniu samochodu i jego naprawie rzadko myślimy o oszczędnościach na lawecie. Jednak warto jest porównać ceny kilku firm.

Pomoc drogowa a ubezpieczenie

Jeżeli mamy wykupione ubezpieczenie assistance lub też gdy nasz samochód uległ wypadkowi nie z naszej winy możemy odetchnąć z ulgą. Koszty za lawetę i pomoc drogową w związku z kolizją poniesie ubezpieczyciel. Każdy kto chociaż raz korzystał z pomocy drogowej dobrze wie, iż usługa naprawy na drodze, jak i transport auta do warsztatu tanie nie są. Dlatego warto jest wykupić roczną ochronę i podróżować ze spokojna głową. Bez obaw o koszty holowania w razie potrzeby.

Luksus jazdy

Im pomoc drogowa oferuje usługi droższe, tym cennik także jest droższy. Mimo wszystko dobrze jest wybrać ofertę bezpieczniejszą dla naszego samochodu. Pewniejszą, bardziej punktualną niżeli decydować jedynie na bazie cennika. Najtańsze usługi często mają to do siebie iż auto laweta przyjedzie po samochód wtedy gdy znajdzie czas. Zabezpieczenie pojazdu na lawecie także może być różne. O ile samochód który wiezie laweta nie jedzie na złom, to warto aby nie został uszkodzony przy wjeździe na lawetę i zjeździe oraz w trakcie transportu. Bardzo często osoby obsługujące lawetę nie znają się na ładowaniu pojazdów nietypowych. Zbyt niskie zawieszenie może powodować problem z wjazdem. Wyciągarki montowane na lawetach także nie radzą sobie z każdym pojazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *