w projektowaniu wnętrza samochodu

Dlaczego w projektowaniu wnętrza samochodu tak ważne są detale?

Samochód – dla niektórych to tylko środek transportu i wygoda, ale dla wielu ludzi to coś więcej. Często można usłyszeć, jak mężczyźni mówią o swoim samochodzie, że jest ich „kochanką”. Również i kobiety są miłośniczkami motoryzacji i co za tym idzie samochodów. Dlatego już nie tylko parametry techniczne są w pojeździe ważne, ale również to „coś”, czyli dizajn. A dizajn tworzą przecież detale.

Detale – bo wpływają na estetykę samochodu

Ze słowem projektowanie kojarzy się zazwyczaj projektowanie domu, ale obecnie i projektowanie wnętrz samochodów staje się coraz bardziej popularne. Jeszcze kilka dekad temu samochód był swego rodzaju luksusowym dobrem, na którego stać było niewielu. Aktualnie sytuacja zdecydowanie się zmieniła i właściciele pojazdów dużą uwagę poświęcają wnętrzu. Wszak poprzez wnętrze można wyrazić siebie. Ale bądźmy szczerzy wybierając samochód zwracamy uwagę już nie tylko na jego stan techniczny, ale patrzymy na wnętrze. Owszem może jeszcze gdzieś są miłośnicy wątpliwej urody samochodów takich jak: Fiat Multipla, czy też Pontiac Aztek, ale nie czarujmy się są raczej w mniejszości. Widząc piękny model Audi już wiemy, że i wnętrze powinno cechować się chłodnym luksusem, gorzej jeżeli poprzedni właściciel był fanem „panterki” wtedy wcale nie musimy się załamywać, zawsze możemy zdecydować się na zaprojektowanie wnętrza samochodu, bo przecież wnętrze wpływa na estetykę pojazdu.

Bo o gustach się nie dyskutuje…

Owszem, można usłyszeć, że o gustach się nie dyskutuje, ale przecież poprzez gust wyrażamy właśnie siebie. W tym przypadku wcale nie musimy iść na kompromisy, możemy wręcz zaszaleć, nawet jeżeli przez innych byłoby to źle oceniane. Tak np. dla niektórych elektronika w samochodzie to absolutne must have, ale jest to też ogromne udogodnienie, pomimo tego wciąż wielu woli minimalizm. Jeżeli lubisz dobre i mocne brzmienie to oczywiście powinieneś zainwestować w dobry zestaw głośników. Podobnie rzecz ma się z obiciem foteli. Tutaj można zdecydować się na dizajn w stylu minimalistycznym, bądź też zaserwować sobie coś bardziej glamour. Można również pójść w stronę filozofii hygge i stworzyć wnętrze nie domu, ale samochodu, które będzie zachwycać, ale i nadal pozostanie praktyczne. Jeżeli z kolei jesteś miłośnikiem sygnowania, to jasne, że możesz wybrać wnętrze, gdzie wszystkie detale będą sygnowane.

Polecamy: Jak wygląda czyszczenie skóry samochodowej?

Dlaczego detale są ważne w projektowaniu wnętrza samochodu

Detale są ważne- trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Właśnie poprzez dodatki można pokazać siebie, czy swój gust. Można również wyrazić swoją osobowość. Dzięki temu wnętrze samochodu będzie wyrażać osobowość. Ale warto jeszcze zwrócić uwagę na jedną rzecz, która jest niemniej istotna. Otóż dodatki pełnią bardzo ważną rolę, ale również detale mogą sprawić, że wartość pojazdu się zwiększy, bo przecież elegancja jest zawsze w cenie.

W projektowaniu wnętrza samochodu najważniejsze są detale. Dzięki nim każdy pojazd może zyskać niepowtarzalny charakter i stać się wręcz unikalny. Tak naprawdę warto zainwestować w dodatki, szczególnie że w samochodzie często spędza się wiele czasu, a przecież jesteśmy wzrokowcami.

Tekst napisany przy współpracy z firmą: Visoo Design – Architektura i projektowanie wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *