korzyści z wypożyczonego samochodu

5 korzyści z wypożyczonego samochodu

W zależności od sytuacji i potrzeb korzyści z wypożyczonego samochodu mogą być różne. Zwykle wypożyczamy samochód w określonym celu, którego byśmy nie osiągnęli gdyby nie wynajęte auto. Czasem celem jest wygoda i przyjemność, czasem wykonanie określonej pracy. Bardzo często samochód z wypożyczalni to po prostu auto zastępcze na czas naprawy powypadkowej własnego samochodu. Jakie więc mamy korzyści z wypożyczonego samochodu i dlaczego warto za to płacić?

Dojazdy do pracy

Komfort dojazdów do pacy jest niezmiernie ważny, zwłaszcza gdy mamy do pokonania kilkaset kilometrów. Coraz popularniejszym rozwiązaniem dojazdów do pracy za granicą jest wynajem samochodu. Przejazdy własnym samochodem może i są tanie kiedy składa się na paliwo kilka osób, jednak jeżeli pracodawca i tak zwraca koszty dojazdu do pracy, wówczas o wiele bardziej komfortowo jest wypożyczyć samochód, którego kosztów eksploatacji i amortyzacji nie ponosimy, nie ryzykujemy również uszkodzenia własnego pojazdu itp. Koszty wynajmu nie są duże, ponadto wypożyczalnie samochodów często oferują samochody z wykupionymi winietami i opłatami drogowymi. To kolejna oszczędność i plus na rzecz wynajętego samochodu.

Polecamy: Jak dobrze sprzedać używany samochód?

Na wakacje i na szczególne okazje

Jeśli wybieramy się na wakacje ze znajomymi, a nasz samochód nie pomieści sześć czy siedem osób, bądź też planujemy wakacje objazdowe wyruszając nie z domu ale z innego punktu, wówczas samochód z wypożyczalni jest rozwiązaniem rewelacyjnym. Możemy lecieć w dowolne miejsce i już na lotnisku wypożyczyć samochód, oddać go w zupełnie innym miejscu. Co prawda najbardziej opłacalnym wynajmem jest co najmniej kilkudniowy to wypożyczyć auto można nawet na jeden dzień. Oferta wypożyczalni jest niezmiernie elastyczna. Poza standardowymi autami kompaktowymi wypożyczalnie udostępniają busy, samochody siedmioosobowe, jak też auta specjalne. Te ostatnie polecane są na okoliczność ślubu, sesji zdjęciowej, czy innej okazji. Chcąc podjechać do ślubu limuzyną czy autem zabytkowym jest to możliwe. To bez wątpienia wygodna opcja realizacji marzeń.

Na wypadek naprawy, uszkodzeń po kolizji

Nagła awaria czy wypadek samochodowy może pokrzyżować mocno nasze plany życiowe. Z dnia na dzień coraz trudniej jest nam żyć bez samochodu, który jest nam niezbędny nie tylko jako środek transportu zakupów, ale także narzędzie pracy. Wynajem samochodu na czas naprawy to świetne rozwiązanie praktykowane przez ubezpieczycieli jak i warsztaty naprawcze. Dzięki wypożyczonemu autu nie musimy rezygnować z planów, możemy kontynuować podróż, normalnie pracować, funkcjonować.

Dla przyjemności

I ostatnia z korzyści z wypożyczonego samochodu – dla przyjemności. Chcąc pojeździć najnowszym modelem wymarzonego samochodu, na który nas nie stać możemy go wypożyczyć i odbyć dowolną przejażdżkę. Nie musimy samochodu kupować, by się nim przejechać, by zaimponować sąsiadom, znajomym, czy po prostu sprawić sobie przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *