Pomoc drogowa

Pomoc drogowa to firma więc musi zarabiać

Pomoc drogowa to firma, której zadaniem jest pomagać klientom, których auta odmawiają posłuszeństwa w trasie. Dotyczy to zarówno stłuczek i wypadków, po których auto nie może być normalnie odpalane, jak i sytuacji mniej groźnych. Na przykład gdy zabraknie paliwa na środku drogi. Lub zatrzaśniemy kluczyki w aucie albo auto nie chce nam odpalić na mrozie.

Kiedy możemy skorzystać z pomocy drogowej za darmo

Usługi pomocy drogowej są jednymi z tych, o które może zadbać nasz ubezpieczyciel w ramach naszej umowy ubezpieczeniowej. Podczas wyboru pakietu ubezpieczenia warto się pokusić o wykupienie możliwie jak najszerszej opcji korzystania z pomocy drogowej. Kiedy przytrafi się awaryjna sytuacja na drodze, zadzwońmy do ubezpieczyciela. By przypomniał nam, z jakich usług pomocy drogowej możemy skorzystać w ramach ubezpieczenia. Jeśli ubezpieczenie obejmuje na przykład holowanie pojazdu na terenie miasta lub z zagranicy, wówczas nie zapłacimy za tę usługę nic. Pod warunkiem, że skorzystamy z pomocy drogowej wskazanej przez ubezpieczyciela.

Najważniejszą usługą firm oferujących pomoc drogową jest holowanie samochodów. Oczywiście firmy te mają również inne usługi – bardzo przydatne dla kierowców. Na przykład uwolnienie zatrzaśniętych w środku kluczyków, dowiezienie paliwa, uruchomienie auta na mrozie, zmiana opony i wiele innych. Całodobowa pomoc drogowa jest przygotowana na każdą ewentualność, a jej pracownicy są zawsze chętni do pomocy. Bez względu na porę i na to, w którym miejscu utknąłeś w swoim aucie.

Pomoc drogowa nie zawsze jest tania

Cenniki usług są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Na przykład holowanie auta na terenie miasta to około 100-150 złotych. A holowanie go spoza miasta lub nawet z zagranicy to koszt około 1 zł za przejechany kilometr. Tak naprawdę jednak dopiero pracownik przybyły na miejsce zdarzenia jest w stanie właściwie wycenić powstałe szkody i pomoc, jakiej będzie musiał udzielić. Dlatego podane na stronach internetowych pomocy drogowej cenniki są zawsze orientacyjne. Mają służyć jedynie poglądowi na to, czy warto skorzystać z jej usług, czy też lepiej załatwić sobie wsparcie innymi drogami.

Pamiętajmy jednak, że w wielu przypadkach lepiej zapłacić nawet tych kilkaset złotych za pomoc profesjonalnej firmy. Niż zdawać się na łaskę lub niełaskę znajomych. Tak więc gdy utkniemy z autem na środku drogi – najpierw dowiedzmy się, co nam przysługuje w ramach ubezpieczenia. Następnie zadzwońmy na pomoc drogową i skorzystajmy z jej usług w ramach ubezpieczenia lub odpłatnie. Dzięki czemu w krótkim czasie uda się pozbyć problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *