samochód

Samochód to wygoda i niezależność

Upowszechnianie się motoryzacji w Polsce zawsze przebiegało w dużym opóźnieniu w stosunku do takich krajów jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone. My Polacy przez lata przyzwyczailiśmy się do życia bez samochodów, choć było to bardzo niewygodne.

Bez nawet jednego samochodu w gospodarstwie domowym wychowywały się wielodzietne rodziny. Bez samochodów zwiedzaliśmy kraj, jeździliśmy na wakacje a młodzi ludzie wyjeżdżali na studia i do pracy w najdalsze zakątki kraju.

Dzisiaj czasy są zupełnie inne. Po polskich drogach jeździ dużo więcej samochodów a jego brak występuje jedynie, w co czwartym gospodarstwie domowym. Posiadanie samochodu staje się dzisiaj codziennością, bo wiemy jak to jest wygodne. Młodzie ludzi, gdy tylko uzyskają pełnoletniość idą na kurs nauki jazdy. Jeżdżą, więc młodzi, staży, mężczyźni i kobiety.

Mając samochód oszczędzamy czas

Myśląc o samochodowej wygodzie nie mam na uwadze wcale braku konieczności chodzenia. My Polacy ciągle chodzimy dużo, lubimy spacery i wycieczki. Samochód jest bardzo wygodny, gdy mamy niesprzyjającą pogodę: mróz, deszcz, wiatr. Gdy mamy auto nie musimy wszystkiego dźwigać, bardzo to ułatwia robinie zakupów. Auto jest niezbędne dla rodzin z małymi dziećmi. Dzięki temu nie trzeba dźwigać malucha w kocu, gdy na przykład zajdzie potrzeba odwiedzenia przychodni. Mając samochód oszczędzamy czas i jesteśmy niezależni.

Samochodem dojedziemy do punktu docelowego zwykle szybciej niż komunikacją, bo nie musimy liczyć się z rozkładem jazdy. Nie stresują nas późne powroty, nie ma obawy, że ucieknie ostatni autobus. Jesteśmy swobodniejsi, gdy jedziemy w gości, bo możemy sobie wracać nawet w środku nocy.

Wreszcie samochód bardzo przydaje się przy wyjazdach turystycznych. Możemy zorganizować tanie wakacje, wybierając się na przykład na kemping. Gdy pojedziemy samochodem w rejon turystyczny to nie ma obaw, że ominie nas jakaś atrakcja. Bo autem dojedziemy dosłownie w każde miejsce. Wreszcie jadąc autem na wakacje możemy zabrać więcej potrzebnych rzeczy i czuć się swobodniej. Przecież gdy jedziemy pociągiem to nasz bagaż jest bardzo ograniczony.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *