używany samochód

Jak dobrze sprzedać używany samochód?

Żaden samochód nie jest nieśmiertelny. Niezależnie od tego, jak solidne jest nasze auto wcześniej czy później pojawia się potrzeba jego wymiany na nowszy model. Wówczas to każdy właściciel musi zmierzyć się z jego sprzedażą. W jaki sposób dobrze sprzedać używany samochód?

Obecnie rynek motoryzacyjny jest po brzegi zapełniony używanymi samochodami, zatem sprzedaż auta w zadowalającej cenie nie należy do łatwych zadań. Dlatego wybór najlepszego sposobu pozbycia się wysłużonego pojazdu, w dużej mierze zależy od ilości czasu którym dysponuje jego właściciel. Niemniej jeśli zależy nam na sprzedaży samochodu za przystępną cenę, wówczas nie warto się spieszyć.

Samochód można próbować sprzedać samemu, a jeśli to się nie uda wówczas skorzystać z usług profesjonalistów. Zatem jakie są najpopularniejsze formy sprzedaży oraz jej plusy i minusy?

Warto dobrze wycenić używany samochód

Podejmując decyzję o sprzedaży samochodu warto najpierw oszacować jego wartość. Darmową wycenę można dokonać za pośrednictwem specjalnych stron internetowych. Warto jednak pamiętać o tym, aby do podstawowej ceny dodać symboliczną kwotę, bowiem zazwyczaj bywa tak, że potencjalni kupcy się targują. Zawyżając nieco kwotę sprzedawanego samochodu, będziemy mogli pójść na pewne ustępstwa cenowe względem zainteresowanej osoby.

Polecamy: Czy opłaca się kupować opony używane?

Czysty i zadbany samochód zawsze jest łatwiej sprzedać

Bez wątpienia przed sprzedażą trzeba odpowiednio przygotować auto do jego nienagannej prezentacji. W tym celu trzeba dobrze wypolerować karoserię oraz odkurzyć wnętrze samochodu. Na pewno warto też dobrze wyczyścić deskę rozdzielczą oraz kokpit za pomocą przeznaczonych do tego środków. A we wnętrzu powiesić przyjemny zapach. Koniecznie trzeba również pamiętać o wyczyszczeniu felg i opon. Tak przygotowany do sprzedaży samochód wygląda schludnie oraz czysto, co z pewnością przyciągnie oko wielu zainteresowanych klientów.

Jak sprzedać samochód – przez internet czy z pomocą profesjonalistów?

Po wypolerowaniu samochodu warto zrobić mu ładne zdjęcia i próbować sprzedać go za pośrednictwem internetu. Dodanie oferty do portalu, na którym znajdują się darmowe ogłoszenia motoryzacyjne, dla osób potrafiących korzystać z internetu nie jest trudnym zadaniem. W tym celu wystarczy znaleźć popularne strony, na których to inni użytkownicy również prezentują samochody przeznaczone na sprzedaż i postępować zgodnie z zamieszczonymi na stronie wskazówkami.

Sprzedaż w auto – komisie

Jednak dla osób, które nie mają na co dzień kontaktu z internetem dodanie anonsu na stronie może okazać się trudne. Dlatego osobom nie mającym doświadczenia w przeprowadzaniu internetowej transakcji kupno – sprzedaż z pomocą wychodzą wyspecjalizowane firmy. Dzięki ich pośrednictwu można ominąć czasochłonny oraz złożony proces sprzedaży. Na rynku nie brakuje profesjonalnych firm, w postaci auto – komisów które skupują wszystkie samochody niezależnie od marki. W tym przypadku to fachowcy oszacowują cenę skupu na podstawie pierwotnej wyceny oraz wyposażenia samochodu. W związku z tym osoba sprzedająca pojazd musi zadbać o to, aby oferowana przez firmę cena była dla niej w pełni zadowalająca.

Warto jednak zawsze pamiętać o tym, że firmy oferujące tego typu usługi czerpią na poszczególnych transakcjach spore zyski, zatem wydaje się, że lepszym sposobem jest sprzedaż bez pośredników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *