ubezpieczenie

Warto mieć aktualne ubezpieczenie

W swoich samochodach zwykle wozimy najróżniejsze rzeczy. Napoje, przekąski, zabawki, akcesoria do zdrapywania szronu z szyb lub czyszczenia auta i tym podobne. Niestety, niektórzy kierowcy zapominają o tym, co jest naprawdę ważne w samochodzie – bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów oraz uczestników ruchu drogowego. Dlatego też kupując samochód należy dołożyć wszelkich starań, aby auto było sprawne. Miało ważne ubezpieczenie i było wyposażone w niezbędne akcesoria.

Ubezpieczenie nie tylko obowiązkowe

Koszty ubezpieczeń obowiązkowych i dobrowolnych dla kierowców są niestety dość wysokie. Bardzo wielu kierowców, aby zaoszczędzić tych kilkaset złotych rocznie, decyduje się na najbardziej okrojoną wersję ubezpieczenia u najtańszego ubezpieczyciela. Wychodzą oni z założenia, że przecież są świetnymi kierowcami. I skoro przez ostatnie kilka lat jeździli bezawaryjnie, to i tym razem nic im się nie stanie. Niestety, może się stać w każdej chwili, i to niekoniecznie z naszej winy, lecz z winy drugiego kierowcy. Opłacanie składek obowiązkowych jest konieczne. Ponieważ w przypadku wyrywkowej kontroli możemy spotkać się z przykrymi konsekwencjami nieposiadania przeglądu technicznego czy braku aktualnego ubezpieczenia. Niestety, często dla kierowców jest to jedyna motywacja, aby co roku płacić najtańsze możliwe składki. W praktyce jednak posiadanie ubezpieczenia to po prostu komfort dla nas samych. Bo w sytuacji, gdy cokolwiek stanie się na drodze, nie my musimy za to odpowiadać z własnej kieszeni. Oczywiście jeśli nasze ubezpieczenie obejmie takie zdarzenie.

Trzy ważne numery w Twoim notesie

W swoim schowku samochodowym oprócz apteczki i gaśnicy, które są obowiązkowym wyposażeniem, powinniśmy też wozić niewielki notes lub wizytownik. Może to być typowy notesik „tylko do auta”, w którym bezpiecznie będą zapisane trzy ważne numery. Pierwszy, to infolinia ubezpieczyciela. Tam dowiemy się w razie kolizji, jakie przywileje nam przysługują w ramach ubezpieczenia. Innymi słowy – czy możemy wezwać pomoc z zewnątrz i nie płacić za to z własnej kieszeni.

Drugi ważny numer to całodobowa pomoc drogowa. Najlepiej nie tylko w twoim mieście zamieszkania, ale również w okolicznych miastach, lub miastach, do których najczęściej podróżujesz. Gdybyś był zmuszony skorzystać z ich pomocy, taniej wyjdzie skorzystać z lokalnej pomocy drogowej.

Numer trzeci to numer zaprzyjaźnionego warsztatu. Być może ma on sprzęt do holowania i będzie mógł zaholować cię do warsztatu w niższej cenie niż pomoc drogowa. Numer telefonu do warsztatu czasami przydaje się gdy jesteśmy w trasie, choć trudno sobie to wyobrazić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *