Wyciąganie samochodów z rowów

Wyciąganie samochodów z rowów i poboczy

Wyciąganie samochodów z rowów czy poboczy to zadanie dla profesjonalistów. Doświadczonych ekip pomocy drogowej. Jeśli nie chcemy powiększyć już i tak wyrządzonych szkód, zdecydowanie nie powinniśmy prosić o pomoc przypadkowych ludzi.

Jeżeli zdecydujemy się jednak na samodzielne wyciąganie samochodu za pomocą linki holowniczej przestrzegajmy kilku ważnych zasad:

  • Pamiętajmy aby w obu samochodach byli kierowcy.
  • Pilnujmy aby w bezpośredniej odległości od holowanego samochodu nie znajdowali się ludzie. Gdyż istnieje niebezpieczeństwo zerwania liny i zranienia stojących za blisko.
  • Linę należy dowiązać do odpowiedniego uchwytu.
  • W samochodzie wyciągającym powinien siedzieć bardziej doświadczony kierowca ponieważ to tam istnieje ryzyko spalenia sprzęgła.

Samochód holownik najwygodniej ustawić przodem do pojazdu który będziemy ratować i na wstecznym powoli wyciągać. Jednocześnie należy pamiętać aby kontrolować ruch na ulicy. By nie stwarzać dodatkowego zagrożenia dla nas samych oraz dla innych użytkowników drogi. Zdarza się, że z pozoru błahe zadanie, może skończyć się dodatkowymi uszkodzeniami ratowanego samochodu. Pojazd przestaje być jezdny i w konsekwencji i tak wymaga odwiezienia na warsztat lawetą. Zdecydowanie bezpieczniej i szybciej zadzwonić po fachowca.

Pomoc drogowa przyjedzie i bez większych problemów wyciągnie nieszczęśnika z tarapatów. A jeśli zajdzie taka potrzeba szybko i bezpiecznie odtransportuje samochód do wybranego punktu obsługi, by tam go naprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *