naklejki

Naklejki na auto – jak skutecznie je naklejać i usuwać?

Moda na naklejki na samochody nie mija do dziś. To idealny sposób na wyrażenie przez kierowców swoich zainteresowań. Bez wątpienia to także sprawdzona forma reklamy firmy. Dlatego poniżej przedstawiamy praktyczne porady jak efektywnie przykleić naklejki oraz jak je usunąć.

Jakie naklejki są modne?

Zanim przejdziemy do poważnych porad zastanówmy się jakie naklejki są obecnie na topie. Z pewnością najczęściej decydujemy się na gadżety, które mają informować o naszym hobby. Lubisz jeździć na rowerze? Możesz nakleić sobie miniaturkę roweru. A może oprócz prowadzenia samochodu jesteś zapalonym miłośnikiem jazdy na motorze? Oczywiście w sklepie z pewnością znajdziesz naklejki o tej tematyce.

Równie modne są naklejki patriotyczne. Poza tym często zauważyć możemy „chrześcijańską rybkę”. Nie brak żartobliwych tekstów i rysunków. Nie tyle modną co właściwie praktyczną naklejką jest „peelka” głównie stosowana przez właścicieli aut posiadających jeszcze czarne tablice rejestracyjne.

Ostatnio, również popularne naklejki na samochody sprawdzają się, gdy chcemy zareklamować produkt lub też usługę. Najlepszym przykładem są firmy, które zajmują się wykańczaniem wnętrz. Na ich samochodach znajdziemy krótką informację o wykonywanych pracach i oczywiście telefon kontaktowy.

Jak nakleić naklejkę?

Będąc po wyborze naklejki czas na jej naklejenie na nasz samochód. Chociaż proces sam w sobie nie jest skomplikowany i każdy z nas może to zrobić należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach.
Przede wszystkim zaczynamy od dokładnego umycia auta. Najlepiej udać się na myjnię. Oczywiście samochód myjemy dokładnie. Szczególną uwagę zwracamy na miejsce, w którym chcemy umieścić naklejkę. Tę czynność należy wykonać, gdy temperatura jest nie niższa niżeli 10 stopni Celsjusza. Po umyciu nie stawiajmy auta na słońcu. Nie dopuśćmy także do tego, by cały proces odbywał się na nagrzanym lakierze.

Podczas gdy pojazd będzie wysychał możemy zająć się samą naklejką. Należy ją przylepić do folii transportowej. By być dokładnym warto użyć prostego przyrządu jakim jest rakla.

Nasz samochód z pewnością już wysechł. Musimy odtłuścić miejsce na karoserii, gdzie ma pojawić się nasza naklejka. Odradzamy użycie benzyny, która może zostawić tłuste ślady. Jeśli chodzi o domowe środki to sprawdzi się tutaj płyn do mycia szyb. Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem będzie jednak specjalny płyn do odtłuszczenia. I tu poleca się zakup produktu firmy K2 – K2 T6 Klinet. Za owy specyfik zapłacimy ok. 10 złotych, a przydać nam się może także do innych czynności. Nakładamy go na ściereczkę z mikrofibry i odtłuszczamy miejsce, w którym ma pojawić się naklejka.

Na koniec przychodzi czas na naklejanie. Po upewnieniu się, iż nasza nalepka będzie umieszczona odpowiednio po prostu ją naklejamy. Ostatnim procesem będzie dociśnięcie naklejki. Możemy to zrobić za pomocą rakli. Alternatywą będzie karta kredytowa. Zdejmujemy folię transportową z nalepki pod dużym kątem. Gotowe!

Chcąc być pewnym, że naklejka będzie trwała wstrzymajmy się z wizytami w myjni przez 4 dni. Z pewnością po naklejeniu warto, by samochód choć jeden dzień spędził w miejscu gdzie jest min. 10 stopni Celsjusza. To tyczy się głównie czasu zimowego, gdy na dworze panuje mróz.

Jak usunąć naklejkę?

Może przyjść i taki czas, w którym bardziej będziemy interesowali się tym jak usunąć naklejkę z naszego samochodu. Co wtedy?

Z pewnością w domu mamy suszarkę do włosów. Należy nią podgrzać nieco nalepkę. Następnie podważamy ją i pomału zdejmujemy. Oczywiście nie spieszmy się. Naklejka powinna zejść cała za pierwszym razem.

Polecamy: Dlaczego w projektowaniu wnętrza samochodu tak ważne są detale?

Na tym jednak nie koniec. W danym miejscu na samochodzie pozostał z pewnością klej. Powinniśmy go od razu usunąć. Jak? Należy w sklepie motoryzacyjnym kupić odpowiedni specyfik. Jednym z nich jest K2 Tar Remover. Koszt poniżej 10 złotych. Dzięki niemu usuniemy pozostałości po naklejkach, taśmach czy winietach autostradowych. Idealnie nadaje się również do usunięcia smoły. Nieco drożej zapłacimy za CarTec Tar & Glue Remover. Wydamy na niego ponad 20 złotych. To specyfik, z którego korzystają amatorzy i profesjonaliści. Jest niezwykle skuteczny. Idealnie usuwa klej po naklejkach.

Prawdopodobnie jeśli jesteś profesjonalistą zechcesz do końca zadbać o swój samochód, dlatego warto dodatkowo spolerować miejsce karoserii, gdzie wcześniej znajdowała się nalepka. Potrzebna będzie nam pasta polerska, a na koniec wosk. Dzięki tym zabiegom zminimalizujemy ślad po zdjętej naklejce.

Konkludując zarówno pierwszy jak i drugi proces nie jest trudny. Poradzi z nim sobie każdy laik. Wystarczy stosować się jednak do powyższych rad. W każdym przypadku możemy uzyskać trwały efekt. Musimy być jednak cierpliwi i ostrożni. To nie są zawody, tu liczy się dokładność.

Więcej ciekawych porad motoryzacyjnych znajdziesz na blogu wypożyczalni samochodów Auto Kruczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *