Holowanie samochodów

Holowanie samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych

Samochody psują się zwykle w najmniej oczekiwanym momencie, ale i bardzo różnych miejscach. Szereg problemów z samochodem można usunąć na miejscu zdarzenia. Zwłaszcza jeśli nie jest to ruchliwa droga, skrzyżowanie w mieście, czy inne niebezpieczne miejsce. Jednak są też usterki wymagające więcej pracy, specjalistycznych narzędzi, czy też sprowadzenia części zamiennych. Wówczas holowanie do warsztatu jest co najmniej wskazane.

Zdarza się, że usterka może wystąpić pod domem, wówczas nie ma innej rady jak odholować samochód do mechanika. Zdarzają się usterki z pozoru błahe, tymczasem pojazd przestaje być jezdny i wymaga odwiezienia na warsztat lawetą. Wówczas niezbędne jest holowanie samochodów. Dzięki czemu można w sposób wygodny, szybki i bezpieczny odtransportować samochód do wybranego punktu obsługi by tam go naprawić. Gdy zależy Ci na czasie warto skorzystać z usług pomocy drogowej dostępnej całą dobę. Jeśli jednak termin holowania może poczekać a cena usługi ma znaczenie można też samemu odholować pojazd do naszego warsztatu.

Holowanie samochodów dostawczych i ciężarowe

Samochody ciężarowe czasem także wymagają holowania i pomocy na drodze. Kierując takim pojazdem warto jest wiedzieć, iż w razie potrzeby wezwać winniśmy pomoc drogową dedykowaną pojazdom ciężarowym. Bowiem lawety pomocy drogowej dla pojazdów osobowych nie tylko nie mają mocy do holowania ciężarówek, ale nie posiadają części zamiennych ani wykwalifikowanego personelu do naprawy pojazdów ciężarowych.

Pomoc drogową dla samochodów ciężarowych oferuje znacznie mniej firm niż dla osobówek. Tym samym wybór mamy o wiele węższy. Zasady korzystania z pomocy są takie same jak w przypadku samochodów osobowych. Aczkolwiek holownik to ostateczność z racji gabarytów i trudności w holowaniu.

Większość napraw skutkujących uruchomieniem pojazdu wykonywanych jest na drodze poprzez obwoźny warsztat mechaniczny. Zdecydowana większość ciężarówek, zwłaszcza ciągników siodłowych kursujących w stałych trasach posiada własny firmowy warsztat mobilny. Bądź też wykupioną usługę assistance serwisu marki pojazdu na terenie całej Europy, czy kraju. To niewątpliwie wygodne rozwiązanie, bowiem niezależnie od tego gdzie się znajdujemy możemy liczyć na pomoc najbliższego oddziału serwisowego i to niemalże natychmiast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *