pomoc drogowa

Pomoc drogowa – nie bój się po nią zadzwonić!

Wiele osób w obliczu awarii pojazdu na drodze, czy po kolizji obawia się wezwać pomoc drogową bojąc się wysokich kosztów tej usługi. Zwykle staramy się sobie jakoś poradzić, jednak nie zawsze z dobrym skutkiem. Holowanie uszkodzonego pojazdu przez inny pojazd może skończyć się pogorszeniem stanu naszego samochodu lub co gorsza stłuczką. Tymczasem usługi jakie oferuje pomoc drogowa wcale nie są tak kosztowne. Ponadto wiele firm świadczących ten rodzaj usług dodatkowo oferuje naprawy na drodze. Dzięki czemu w przypadku drobnych usterek nie ma potrzeby holowania pojazdu ani przewożenia go lawetą, co obniża koszty obsługi.

Ubezpieczenie a pomoc drogowa

Kierowcy, którzy posiadają wykupione ubezpieczenie na wypadek awarii lub wypadku na drodze zazwyczaj są spokojni o koszty pomocy drogowej. Mimo wszystko warto wiedzieć zanim zadzwoni się po pomoc drogową jaka jest procedura wzywania pomocy w danej sytuacji. Aby koszty pomocy drogowej pokryło ubezpieczenie. Często ubezpieczyciele dopuszczają jedynie firmy z którymi sami mają podpisane umowy obsługi na danym terenie. W takich przypadkach potrzebę pomocy zgłasza się ubezpieczycielowi i to on organizuje pomoc drogową we własnym zakresie. Są też sytuacje sporne. Kiedy dochodzi do wypadku, kolizji i ktoś trzeci zabezpiecza pojazdy. Nie wnikając w umowy ubezpieczeniowe lub też myląc sprawcę zdarzenia z poszkodowanym.

Jeden telefon

Niezależnie od tego czy jest środek nocy, wigilia, czy środek sezonu urlopowego pomoc drogowa czynna jest całą dobę. Gotowa pomóc klientowi. Wystarczy jeden telefon. By pomoc drogowa zjawiła się lawetą i ściągnęła wrak pojazdu z drogi. Czy przetransportowała pojazd z usterką do najbliższego warsztatu naprawczego. Co ważne poza pomocą w zakresie transportu samochodu pomoc drogowa zapewnia kierowcy i pasażerom dojazd w wyznaczone miejsce, również do domu. W wielu przypadkach kiedy jesteśmy z dala od miejsca zamieszkania to jedyny kontakt, jedyna opcja słuszna. Kiedy nie mamy sąsiada, szwagra czy przyjaciela który pomoże nam w holowaniu samochodu, naprawie na drodze, pomoc drogowa nam nie odmówi.

Przepisy drogowe

Prawo drogowe określa kiedy i gdzie można holować pojazd i przez kogo. O ile na drogach miejskich, gminnych nie ma większego problemu z holowaniem. To na autostradzie możemy zapłacić mandat za holowanie pojazdu przez inny pojazd do tego nieuprawniony. Poza tym uszkodzonego pojazdu na poboczu autostrady nie możemy zostawić i odjechać. Gdyż droga jest nieustannie patrolowana, a pojazd taki wymaga jak najszybszego usunięcia właśnie przez pomoc drogową. W obecnych czasach rzadko kto nie posiada ubezpieczenia asistance, które właśnie zapewnia zakres pomocy drogowej. Niestety często koszty i zakres wymaganej pomocy wykraczają poza ubezpieczenie i wówczas spoczywają na właścicielach pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *