holowanie

Holowanie auta – co warto wiedzieć

Kupując auto każdy właściciel pojazdu myśli o tym, jak świetnie będzie sobie radził za jego kierownicą. I oczyma wyobraźni już planuje te dalekie podróże z rodziną za granicę własnym środkiem transportu. Przeważnie jednak rzeczywistość jest nieco mniej różowa. Praktycznie każdy właściciel auta, bez względu na jego markę czy czas posiadania prawa jazdy, brał udział w stłuczce i potrzebne wtedy było holowanie. Niekoniecznie zdarzenie drogowe może mieć przyczynę w braku umiejętności poprawnej jazdy. Bardzo często tracimy panowanie nad kierownicą na przykład na skutek przyczyn zewnętrznych. Drzewa, które spadło nam na środek drogi w czasie burzy, śliskiej nawierzchni czy nieostrożnej jazdy innego kierowcy itp.

Zabezpiecz się przed wypadkiem

Podczas jazdy każdorazowo należy przedsięwziąć wszelkie środki, by do żadnego zdarzenia drogowego nie doszło. Jednocześnie za każdym razem należy mieć na uwadze, że do takiego zdarzenia może dojść. Dlatego trzeba być ubezpieczonym na każdą ewentualność. Najlepiej w odpowiednim towarzystwie ubezpieczeniowym.

Firmy ubezpieczeniowe oferują różne pakiety usług, różniące się ceną i rozległością opieki, jaką obejmowani są poszkodowani w kolizji. Dużo lepszym wariantem jest wykupienie ubezpieczenia obejmującego pełną opcję. Kradzież, zniszczenie auta, kataklizmy, stłuczka z winy drugiego kierowcy, czy złapanie kapcia na drodze. Dodatkowo warto zadbać o to, byśmy w razie zdarzenia drogowego mogli nieodpłatnie wezwać pomoc drogową i zamówić holowanie samochodów.

Jest to usługa, za którą w normalnych warunkach trzeba byłoby zapłacić kilkaset złotych. Czasami korzystniej jest płacić tę kwotę w ubezpieczeniu. Wynika to stąd, że kwota ubezpieczenia rozbita na raty jest „przyjemniejsza” do zapłaty niż całość. Całość musielibyśmy uiścić zaraz gdy przyjedzie laweta by wykonać usługę holowania. Która została zamówiona a nie mamy jej uwzględnionej w ubezpieczeniu.

Gdy potrzebne jest holowanie

Pomoc drogowa oferująca holowanie auta jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że przekazując problem profesjonalistom nie musimy już sami o nic się martwić. Po prostu siadamy w aucie, które doznało usterki, ustawiamy w odpowiednim miejscu trójkąt ostrzegawczy i czekamy na przyjazd lawety. Specjaliści zajmą się usunięciem uszkodzonego pojazdu z drogi. My będziemy mogli zająć się bardziej przyziemnymi sprawami. Poinformowaniem bliskich o wypadku. Osób z którymi jesteśmy umówieni – o spóźnieniu lub przełożeniu spotkania, i tym podobnych. Korzystanie z usług pomocy drogowej zdecydowanie odciąża nas od podejmowania decyzji związanych z technicznym usunięciem niesprawnego auta z drogi, co dla wielu osób mogłoby być kłopotliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *